פרקי פעילויות

מוודל מכיל בתוכו מגוון רחב של פרקי פעילויות, בהן ניתן להשתמש כדי לבנות כל סוג של קורס.


 SCORM/AICC Packages

חבילה הינה למעשה אגודה של תוכן שנמצא ברשת, אסוף יחדיו בדרך שעוקבת אחר הסטנדרטים של SCORM או AICC עבור אובייקטי למידה. חבילות אלו יכולות לכלול בתוכן עמודי רשת, גרפיקה, תוכנות Javascript, מצגות "פלאש" וכל דבר אחר שעובד על דפדפני רשת. רכיב החבילה מאפשר לכם להעלות בקלות כל חבילת SCORM או AICC סטנדרטית ולהפוך אותה לחלק מהקורס שלכם.

 אגרון מונחים

פעילות זו מאפשרת למשתתפים ליצור ולתחזק רשימה של הגדרות, בדומה למילון.

ברשומות ניתן לערוך חיפוש או שניתן לדפדף בהם, בהרבה פורמטים שונים.

אגרון המונחים מאפשר למורים לייצא ולייבא רשומות מאגרון מונחים אחד לשני (ממשני לראשי) בתוך אותו הקורס.

לבסוף, ניתן לאפשר יצירה אוטומטית של קישורים לרשומות הללו מכל רחבי הקורס.


 Lightbox Gallery

A lightbox gallery resource allows you to display multiple images from a directory using the Lightbox2 Javascript libraries. Image editing plugins allow you to resize, crop and rotate images, while the tagging and captioning options allow for searchable images.

 בחנים

רכיב זה מאפשר למורה לעצב ולהגדיר מבחני בחנים שמורכבים משאלות אמריקאיות, שאלות נכון/לא-נכון ושאלות תשובה-קצרה. שאלות אלה מוחזקות בבסיס נתונים המחולק לקטגוריות וניתן להשתמש בהן שוב ושוב בתוך הקורסים ובין הקורסים. ניתן לאפשר ניסיונות מענה חוזרים על הבחנים. כל ניסיון מקבל ציון באופן אוטומטי ובידי המורה האפשרות לתת משוב או להציג בפני הסטודנטים את התשובות הנכונות. רכיב זה כולל בחובו כלים למתן ציונים.

 Database פעילות

רכיב בסיס הנתונים מאפשר למורה ו\או לסטודנטים לבנות, להציג ולערוך חיפושים בבנק המכיל רשומות על כל נושא שרק עולה בדעתם. גם המבנה והצורה של הרשומות הם כמעט בלתי מוגבלים, וכוללים תמונות, קבצים, מספרים, כתובות URL, טקסטים ועוד. יכול להיות שאתם מכירים טכנולוגייה דומה מנסיון בבניית בסיסי נתונים של Microsoft Access או Filemaker.

 hotquestion

This file contains the main description of the hotquestion module. Usually, it's used to explain the main features of the activity, with a natural language. Also, the overall process of the activity is detailed here with its pedagogical foundation.

From a developer perspective, this "help" directory will contain simple html files like this that you will be able to link from hotquestion code when any sort of explanation is necessary (it's easier to add those links automatically, both from the formslib stuff (see mod_form.php) and from everywhere else (see the helpbutton() function).

Also, don't forget to add one link to this help file from the hotquestion/help "index.html" file, it will allow Moodle to show all the existing help files related to the module when the complete list of available help files is requested.

Please, replace me with the real information about the hotquestion!


 ויקי

ויקי מאפשר חיבור מסמכים בשפת markup פשוטה באופן שיתופי באמצעות דפדפן רשת.

המשמעות של "ויקי ויקי" היא "מהר במיוחד" בשפה ההוואית, ואחד ההיבטים המגדירים של טכנולוגיית ה-ויקי היא המהירות שבה עמודים נוצרים ומעודכנים. לרוב אין תצוגה מקדימה לפני שהשינויים מתקבלים ומרבית ה-ויקי פתוחים לקהל הרחב או לפחות לכל האנשים בעלי גישה לשרת ה-ויקי.

רכיב ה-ויקי של מוודל מאפשר למשתתפים לעבוד יחדיו על עמודי רשת כדי להוסיף, להרחיב ולשנות את התוכן שלהם. גירסאות ישנות לעולם לא נמחקות ותמיד ניתן לשחזר אותן.

הרכיב מבוסס על Erfurt Wiki.


Wiki

OU wiki

A wiki is a web-based system that lets users edit a set of linked pages. In Moodle, you would normally use a wiki when you want your students to create content.

The OU wiki has a variety of options. Please see the individual help by each item for more information.


 יומנים

פרק זה מהווה פעילות חשיבה חשובה ביותר. המורה מבקש מהסטודנטים להרהר על נושא מסויים, הסטודנט רושם את הירהוריו ביומן, ועם הזמן הוא יכול לערוך ולעדן את תשובתו. התשובה הינה פרטית וניתנת לצפייה רק על ידי המורה, שיכול להציע משוב וציון על כל הודעה כתובה ביומן. בדרך כלל, זהו רעיון טוב שבכל שבוע תהיה פעילות יומן אחת.

 מטלות

משימות מאפשרות למורה להגדיר מטלה שדורשת מהסטודנטים להכין תוכן דיגיטלי (בכל פורמט) ולהגיש אותו על ידי העלאתו לשרת. מטלות טיפוסית כוללות מאמרים, פרוייקטים, דוחות וכדומה. הפרק הזה כולל בחובו אמצעי בדיקה ונתינת ציון.

 משאבים

משאבים הינם תוכן: מידע שהמורה רוצה להכניס לתוך הקורס. אלה יכולים להיות קבצים מוכנים שמועלים לתוך הקורס, עמודים שעברו עריכה ישירה לתוך מוודל, או עמודי רשת חיצוניים שמוצגים כחלק מהקורס.

 פורומים

פעילות זו יכולה להיות בעלת החשיבות הגדולה ביותר - כאן נערכים מרבית הדיונים. את הפורומים ניתן לבנות בדרכים שונות, וניתן לכלול בהם אפשרות שכל הקבוצה תתן דירוג לכל פירסום. את הפירסומים ניתן לראות במגוון פורמטים, וניתן לצרף אליהם קבצים. הירשמות לפורום מבטיחה כי המשתתפים יקבלו לדואר האלקטרוני שלהם עותקים של פירסומים חדשים בפורום. המורה יכול לכפות הרשמה על כולם, אם הוא רוצה בכך.

 פסקאות מעוצבות

זוהי לא פעילות אמיתית - זוהי פעילות "דמה" שמאפשרת לכם לשבץ (להחדיר) טקסט וגרפיקות בין שאר הפעילויות בעמוד הקורס.

 About Mediabird

Mediabird is about learning together. Users can take notes on subjects they want to learn and discuss questions in the context they appear.


 רבי-שיח

פרק הרב-שיח מאפשר למשתתפים לנהל דיון מסונכרן בזמן-אמיתי דרך הרשת. זוהי דרך יעילה לקבלת הבנה שונה אחד על השני ועל נושא הדיון. אופן השימוש ברב-שיח שונה מאוד מהשימוש בפורומים הא-סינכרוניים. בפרק הרב-שיח יש כמה מאפיינים שאחראיים לניהול ובחינה של הדיונים שמתנהלים ברב-שיח.

icon  Questionnaire

The questionnaire module allows you to construct questionnaires (surveys) using a variety of question types, for the purpose of gathering data from users. It is based on phpESP, and Open Source questionnaire tool. See http://phpesp.sourceforge.net


 שאלת סקר

פעילות שאלת סקר היא מאוד פשוטה - המורה שואל שאלה ומגדיר מספר תגובות אפשריות. היא יכולה לשמש כסקר מהיר שמיועד לעורר חשיבה על נושא מסויים, או לאפשר לכיתה להצביע על הכיוון הכללי של הקורס, או כדי לאסוף הסכמות מהסטודנטים לעריכת מחקר.

 שיעור

השיעור מעביר תוכן בצורה מעניינת וגמישה. הוא מורכב ממספר עמודים. כשבדרך כלל, כל עמוד מסתיים בשאלה בעלת מספר תשובות אפשריות. לפי התשובה שהסטודנט נותןהוא, או ממשיך לעמוד הבא או, נלקח חזרה לעמוד הקודם. ניווט דרך השיעור יכול להיות ישיר ופשוט או מורכב, הדבר תלוי ברובו על מבנה החומר המוצג.

אינדקס של כל קבצי העזרה
הצג את העזרה הזו בשפה: English